EEE škola u Zagrebu, 3. - 8. listopada 2016.

Od 3. do 7. listopada 2016. godine u Zagrebu se održavala EEE škola (interdisciplinarni predmet Ekologija, Energija i Engleski jezik) u okviru Projekta Prirodoslovne lepeze za mlade znanstvenike – suvremena nastava za izazove tržišta.  U radu EEE škole sudjelovali su učenici IV. razreda opće gimnazije Matej Babić, Andrija Nekić, Andrija Orlić, Ivana Peričić i profesorice Brigita Nekić i Ana Bajić. Tijekom 5 radnih dana učenici su sudjelovali u brojnim radionicama i  prisustvovali predavanjima koja su se održavala u Gornjogradskoj gimnaziji gdje su kroz zanimljivu online nastavu na engleskom jeziku učili o energiji i ekologiji. Održale su se i dvije terenske nastave: Centar energetske efikasnosti (CEE) u Čakovcu, gdje su saznali nešto više o učinkovitosti korištenja zraka za zagrijavanje prostora i na Danima otvorenih vrata Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije, gdje su prošli radionice vezane uz organsku i analitičku kemiju te za mehaničko i toplinsko procesno inženjerstvo.

Zadnji dan EEE škole učenici i nastavnici prisustvovali su i završnoj konferenciji održanoj u Kovićevim dvorima.

Važno je istaknuti kako se za vrijeme edukacije nije potrošio niti jedan list papira.

Slobodno vrijeme naši učenici su koristili za druženje s učenicima partnerskih škola Gornjogradske gimnazije iz Zagreba i Gimnazije Vladimira Nazora iz Zadra. Upoznali su pobliže Zagreb i njegove znamenitosti, no posebno želimo istaknuti kako smo se okušali u zagrebačkom Enigmariumu; jedinstvenom 5D iskustvu - escape room igri temeljenoj na burnoj povijesti grada Zagreba koja nas je vratila u 18. stoljeće.

Ana Bajić, prof.

objavio: Danijela Vukelić   datum: 13. 10. 2016.