Na susretu najstarijih gimnazija u Karlovcu, 27. i 28. siječnja 2017.

SUSRET NAJSTARIJIH GIMNAZIJA

Deset učenika naše Škole u pratnji profesorica Radice Turina, prof. hrvatskog jezika i Klare Poljarević, prof. engleskog jezika posjetilo je Gimanaziju Karlovac u periodu od 27. do 28. siječnja 2017. godine povodom 250. godišnjice postojanja Gimanzije Karlovac.

Osim naše Škole na obljetnicu Gimnazije Karlovac su bili pozvani i učenici i profesori najstarijih gimnazija u Hrvatskoj, a to su: Prva riječka hrvatska gimnazija, Prva gimnazija Varaždin, Gornjogradska gimnazija Zagreb i Gimnazija Požega.

Drugog dana boravka (u subotu, 28. siječnja) svaka od navedenih škola je u petnaestminutnom programu na svoj originalan i zanimljiv način predstavila svoju školu, što smo učinili i mi. Svojim kratkim obraćanjem skupu prof. Poljarević je predstavila grad Senj kao grad hrvatske kulture, grad glagoljice, grad pjesnika i bure, dok je učenik drugog razreda gimnazije Antonio Kremenić u suradnji sa svojim školskim kolegama, a pod nadzorom profesorice Jadranke Gostović, prikazao nadasve zabavan film o samoj školi.

Ovaj ugodan i poučan susret, kako za učenike tako i za profesore, završio je okruglim stolom na temu kako nastaviti susrete najstarijih gimnazija i unaprijediti njihovu suradnju. Ideja je bilo puno – od jednodnevnih izleta, sportskih susreta, sudjelovanja na zimskim i ljetnim karnevalima, predstavljanja školskih novina, inovativnih programa, europskih projekata, izvannastavnih aktivnosti, volonterskih aktivnosti, radionica i sl.

Klara Poljarević, prof.

objavio: Danijela Vukelić   datum: 9. 2. 2017.

« Ožujak 2024 »