Dan otvorenih vrata

Dan škole - Dan otvorenih vrata

U utorak 18. travnja 2023. obilježili smo Dan otvorenih vrata naše škole. Tom prigodom predstavljeni su projekti Svi okusi kadulje i Let's dance. No nije sudjelovala samo naša škola, već su i sudjelovale OŠ S. S. Kranjčevića Senj odnosno Područna škole V. Novaka iz Svetog Jurja i Ugostiteljsko-turistička škola iz Osijeka.

Program smo započeli riječima dobrodošlice naše ravnateljice Danijele Vukelić. Poslušali smo himnu, a učenice voditeljice programa Helena Rukavina i Mara Bajrović uvele su nas u priču. Pozdravile su sve prisutne i najavile recitacijski nastup učenica PŠ V. Novaka. Kata Rukavina, Hana Percela i Paulina Šop govorile su stihove o kadulji Vladimira Jurčenka. Izvanrednim nastupom još su više zaintrigirale publiku. Nakon ponovnog javljanja voditeljica, još smo jednom mogli vidjeti iste djevojke. Ovoga puta izrecitirale su pjesmu Nehaj grad koju je također napisao  Jurčenko. Ovaj projekt inicirala je PŠ V. Novaka pod vodstvom učiteljice Ane Škrgatić Bajrović. Nakon „mirnog“ nastupa nastavljamo dalje u ritmu. Najzanimljiviji dio programa bila je upravo plesna točka koju su izvele učenice I. razreda gimnazije: Ana Tomljanović, Marija Šolić, Petra Šojat i Jana Biondić s muškim pratnjama iz 1. razreda komercijalista, a to su: Ivan Tomljanović, Vid Brozinčević, Marko Biondić i Slavko Perković. Otplesali su dva plesa. Polaganim ritmom ovi parovi pokazali su nam plesne korake engleskog valcera. Odmah su zatim plesom cha–cha–cha razbudili publiku koja je pljeskanjem pratila melodiju pjesme. Bravo za učenike te mentorice Ninu Novak i Jelenu Sokolić koji su pokazali da se vrijednim radom i trudom može lijepo plesati. Ne samo da su lijepo plesali, već su i podigli atmosferu u školi što je i bio glavni cilj. Voditeljice su nam najavile redom iduće filmove: Film – Kadulja, Film – Senj te Film – Osijek. U kratkim filmovima mogli smo vidjeti izradbu soka od kadulje učenika PŠ V. Novaka, naše učenike koji su pravili slana jela s dodatkom kadulje te izradu ukusnih slastica s okusom kadulje učenika Ugostiteljsko-turističke škole iz Osijeka.

Važno je istaknuti sve koji su bili dio ovih projekta i zahvaliti im na doprinosu: profesorica slastičarstva Marina Majdenić iz Osijeka, učenici Lovro Nekić i Andy Miškulin 2. razreda tehničara za računalstvo koji su u suradnji s profesorom Darjanom Bajrovićem uredili Film – Senj, a profesor je uredio i knjižicu recepata s učenicima 7. i 8. razreda PŠ V. Novaka, zatim profesorice Anamarija Antić, Nina Novak, Ana Bajić i Daniela Papić koje su sa svojim učenicima prevele knjižicu recepata na engleski, njemački i talijanski jezik, Turistička zajednica grada Senja koja je financirala tiskanje knjižice recepata, Radio Senj koji je sve medijski popratio te škole i ravnateljica Danijela Vukelić koja je ovo sve omogućila. Na kraju programa svi koji su prisustvovali bili su pozvani u blagovaonicu na degustaciju jela, slastica te soka od kadulje.

Nadamo se da se svima sve svidjelo i da su ove škole prikazane u najboljem svijetlu. Hvala svima koji su došli vidjeti rezultate vrijednog rada učenika pa i učitelja. Nadam se kako ćemo u budućnosti imati više ovakvih događanja u školi jer je tada naša škola ispunjena smijehom i optimizmom.

Petra Katalinić, 2. razred opće gimnazije

objavio: Božo Šimunić   datum: 18. 4. 2023.