Dan škole i Dan otvorenih vrata - 23.4.2024.

Dan škole i Dan otvorenih vrata

U utorak, 23. 4. 2024. obilježili smo Dan naše škole. Ove godine imali smo nešto osebujniji raspored no inače. Dan je započeo kao i svaki drugi, prva tri sata proveli smo na nastavi. A nakon što smo se dobro najeli, krenuli smo s aktivnostima. Prva aktivnost započela je u 10:45, imali smo priliku slušati radio emisiju s našeg školskog radija Radio Ritter, dok se istovremeno u knjižnici održavala radionica U kamenu ti koren zalivalo more. Odmah nakon toga, nastavljamo istim tempom, u 11:30 podijelili smo se u dvije grupe. Jedna grupa, od 48 učenika, okušala se u kvizu znanja, dok se druga grupa natjecala u brzom postavljanju stola u školskom restoranu. Iako je bilo planirano natjecanje u brzom jedenju krafni, zbog malog odaziva natjecatelja ono se nije održalo. Ipak, krafne su nestale za svega nekoliko minuta, pa možemo reći kako je natjecanja ipak bilo. U 13:15 smo povodom 500. obljetnice završetka pisanja djela Judita Marka Marulića, pogledali kratko uprizorenje naših učenica koje su interpretirale odlomke iz toga djela. Nakon toga, opustili  smo se uz jezične radionice, igrajući igre na hrvatskom, njemačkom i engleskom jeziku. Dobre zabave nije nedostajalo.

Kao i svake godine, otvorili smo vrata učionica učenicima osmih razreda iz naše osnovne škole. Njihov je raspored također bio ispunjen. Ravnateljica im je predstavila školu i  programe koje mogu upisati u sljedećoj školskoj godini, a onda je i za njih uslijedilo malo zabave. Uz pomoć naših profesora i učenika radili su pokuse iz biologije, fizike i kemije te su kodirali u računalnoj učionici. Zatim su nam se pridružili u kuhinji i time zaključili obilazak škole.

Svake godine postajemo sve aktivniji u raznim projektima te se nadam da ćemo u budućnosti imati više ovakvih dana kao što je bio utorak. Nadam se da su osmaši uživali u obilasku i da će se što veći broj učenika upisati u našu školu kako bismo bili još uspješniji.

Petra Katalinić, 3. razred opće gimnazije

objavio: Danijela Vukelić   datum: 26. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »