Astronomski centar Rijeka, 14. travnja 2015.

Dana 14. travnja,  u rano poslijepodne, krenuli smo u Rijeku kako bismo posjetili Astronomski centar. Nije nas bilo puno, ali atmosfera je bila odlična i svi smo bili uzbuđeni radi zanimljivog popodneva. Čim smo došli na odredište, voditeljica nas je uljudno dočekala i odmah smo krenuli u razgledavanje Centra.  Nakon par zanimljivih činjenica o planetariju i zvjezdarnici  pogledali smo poučno predavanje o zvijezdama u digitalnom planetariju, jedinom takve vrste u Hrvatskoj i široj regiji. U dvorani su stolice bile vrlo udobne pa su neki učenici  malo i zadrijemali. Prisjetili smo se poznatih zviježđa i saznali da ih ima još jako puno. Tražili smo zvijezdu Sjevernjaču, Veliku i Malu medvjedicu... Poslije predavanja, uspavani  i puni dojmova, pogledali smo prezentaciju i predavanje o planetu Mars, koja je također bila veoma zanimljiva.  Svima nam je  najočekivaniji  dio izleta bilo  promatranje teleskopom. Nažalost, pošto je bio dan, ta nam se želja nije ostvarila. Naša očekivanja zadovoljile su fotografije koje su snimljene preko njega. Nakon svog tog  obilaženja Centra i gledanja teleskopa, zahvalili smo se svim voditeljima i krenuli u centar grada Rijeke. Svi su se ubrzo raspršili da kvalitetno provedu ostatak poslijepodneva. U Senj smo se vratili umorni i zadovoljni u kasnim večernjim satima. Bilo je to odlično i poučno  provedeno poslijepodne.

Martina Nekić, 3. razred gimnazije

objavio: Danijela Vukelić   datum: 27. 4. 2015.